Široki Brijeg u sjajnom meču savladao Igman iz Konjica

Nogomet 01. okt 202221:00 0 komentara
NK Široki Brijeg

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su u posljednjem susretu 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Igmana iz Konjica rezultatom 3:2.

Iako su gledatelji u prvom dijelu imali priliku vidjeti nekoliko izglednih prilika, vidjeli smo samo jedan pogodak. On je djelo Daniela Lukića koji je u 38. minuti pogodio nakon asistencije Ćavara.

U 56. minuti Bože Vukoja povećava na 2:0, da bi Kpan u 73. minuti postigao i treći gol za Široki Brijeg.

I kada je domaći tim mislio da je pobjeda upisana, gosti su sa dva brza gola donijeli neizvjesnot. Oba je postigao Mirsad Ramić u 82. sa bijele tačke, te u 88. za 3:2.

Ipak, do kraja mreže su mirovale, pa je tim sa Pecare upisao veoma vrijednu pobjedu.

Široki se ovom pobjedom popeo na lidersku poziciju tabele Premijer lige i sada ima 22 boda, isto koliko i Željezničar, ali i znatno bolju gol razliku. Igman je 10. sa 12 bodova.