Široki Brijeg nastavio crni niz bez pobjeda u Banjaluci

Nogomet 11. maj 202221:18 > 21:34 0 komentara
FK BORAC BANJA LUKA

Fudaleri Borac i Širokog Brijega odigrali su 1:1 na Gradskom stadionu u Banjaluci. I jedni i drugi golove su postigli poslije najstrožije kazne.

Poveli su gosti sa Pecare preko Bože Vukoje sa bijela tačke kada se igrala 37. minuta utakmice. Bio je to peti gol sezone za napadača gostiju. Širokobriježani su na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

Konačnih 1:1 postavio je također iz penala Dejan Meleg poslije samo pet minuta igre u drugom poluvremenu. Za Melega je to bio četvrti pogodak ove sezone.

Bila je ovo šesta premijerligaška utakmica u kojoj Široki ne zna za pobjedu, a s druge strane Borac nije izgubio sedam vezanih mečeva.

Borac je siguran na trećoj poziciji sa 50 bodova, a Široki je sedmi za 34 osvojena boda u 29 odigranih utakmica.

Naredno kolo Široki dočekuje kući Sarajevo 14. maja, a Borac ide na Tušanj protiv posrnule Slobode dan kasnije.