Široki na Pecari srušio lidera na tabeli

Nogomet 22. sep 202119:51 0 komentara
NK Široki Brijeg

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine lidera na tabeli ekipu Tuzla Cityja rezultatom 2-1.

Prvi su na ovom susretu zaprijetili gosti i to preko Belmina Mešinovića. Mladi napadač je šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali je njegov udarac utišao tik uz stativu. Igrao se treći minut, a samo pet minuta kasnije ponovo je Mešinović bio jedan od aktera. Lijepo je prošao po lijevoj strani, dodao loptu do Mišića koji je potpuno sam šutirao pored gola Širokog Brijega.

U 13. minuti velika prilika za domaćine i dosuđen penal. Mujan je šutirao, a loptu na putu do gola rukom zaustavio Mehanović, te je sudija Dragan Petrović pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Bože Vukoja.

Samo pet minuta kasnije večeras fenomenalni Mujan driblingom vara Morrisa i šalje prekrasnu loptu za Lukića koji bez mnogo problema pogađa za erupciju oduševljenja na Pecari.

Imali su domaći fudbaleri još nekoliko izglednih prilika u prvom poluvremenu, a najbolju Blagajić kada je nakon kornera pogodio stativu.

Ipak, ekipa Husrefa Musemića uspjela je da smanji rezultat u 40. minuti susreta. Mišić je šutirao, Miškić odbranio njegov udarac, ali je na odbijenu loptu naletio Nebojša Gavrić koji je pogodio za smanjenje.

Zaigrali su Tuzlaci mnogo bolje u drugom polvremenu, a u 54. minuti Obšivač je sa gol linije izbacio udarac Belmina Mešinovića.

Prijetio je i domaćin i tu u dva navrata u kratkom periodu. Udarac Lukića je u 72. minuti odbranio Fejzić, da bi Lukić iz veoma dobre pozicije šutirao preko gola.

Tuzla City će i nakon ovog kola ostati vodeći tim na tabeli, jer ne njegov prvi pratilac mostarski Zrinjski poražen u Bijeljini od ekipe radnika. Tuzlaci su ostali na 22 osvojena boda, dok je Široki Brijeg sada na 6. mjestu sa 12 osvojenih bodova.