Siromašan tuzlanski derbi u Gradačcu: Tuzla City i Sloboda remizirali bez golova

Nogomet 07. aug 202218:53 0 komentara
FK Tuzla City

Fudbaleri Tuzla Cityja i Slobode odigrali su meč bez pogodaka u tuzlanskom derbiju u okviru 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dosta mirnom ritmu, a na prvu priliku čekalo se do 11. minute. Tada je Mendeš šutirao sa distance, ali je lopte otišla pored gola.

Nakon toga Mišić prijeti u dva navrata, ali je Mreža Filipa Erića mirovala.

U 27. minuti Kuzmanović je sjajno probio po lijevoj strani, namjestio se, ali nakon toga očajno šutirao i lopta je otišla visoko preko gola.

Pored toga što je bilo dosta nezanimljivo, prvo poluvrijeme donijelo je i mnogo nervoze i žutih kartona pa se tako na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Karjašević je prijetio golu Slobode nakon pet minuta igre u drugom dijelu, ali je nakon sjajne akcije svoje ekipe veoma loše šutirao i lopta je lako došla u posjed Filipa Erića.

Tri minute kasnije Nikola Komazec na drugoj strani šutira škarica, ali Nevres Fejzić se nije dao iznenaditi.

Nakon toga u narednih 20 minuta ekipe su izgledale dosta bezidejno, težak teren ali i dosta teško vrijeme pravili su probleme fudbalerima obje ekipe.

Dodatni problem za Slobodu predstavljao je i drugi žuti, odnosno crveni karton Alena Kurtalića u 75. minuti.

Muharem Ćivić je u 81’ minuti pokušao iz slobodnog udarca iz veoma dobre pozicije, ali je udarac bio preblag za Fejzića.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa su tuzlanski rivali podijelili bodove. Nakon četiri odigrana kola Tuzla City zauzima 8. poziciju sa jednim osvojenim bodom, isto koliko ima i Sloboda.

U narednom kolu Sloboda će ugostiti ekipu Borca, dok će Tuzla City u goste Željezničaru.