Sjajan meč na Mokrom Docu: Posušje nadoknadilo dva gola zaostatka

Nogomet 21. aug 202220:10 0 komentara
HŠK Posušje

Fudbaleri Posušja i Igmana iz Konjica remizirali su u sjajnom susretu, a na kraju je rezultat glasio 2:2.

Imao je tim iz Konjica na poluvremenu prednost od dva gola razlike, ali su se domaćini vratili i osvojili veliki bod.

Poveo je Igman u 19. minuti. Roca je napravio prekršaj u vlastitom šesnaestercu, penal izveo Ramić, ali mu ga je odbranio Kukić. Ipak, Ramić iz drugog pokušaja šalje loptu iza leđa čuvara mreže Posušja.

Drugi gol za Igman postigao je iskusni Dario Blagojević koji je nekoliko minuta kasnije zamijenio povrijeđenog Ramića. Horić je pogriješio, a Blagojević iskoristio poklon i pogodio za 0:2.

Ipak, u drugom poluvremenu mnogo bolja igra domaćina. Nakon nekoliko izglednih prilika, dva okvira gola (Pavković i Boban), Pavković pogađa mrežu gostiju. Igrala se 72. minuta kada je bio precizan sa bijele tačke.

Konačan rezultat i veliki bod domaćinu donio je Zvonimir Lukić sjajnim golom u 89. minuti susreta.

Nakon šest kola Igman je 8. na tabeli sa 5 bodova, isto koliko ima i Posušje koje se nalazi dvije pozicije niže zbog gol razlike.