Sjajan meč: Sedam golova, preokreti i pobjeda Espanyola

Nogomet 11. dec 202116:34 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Espanyola pobedili su Levante kod kuće sa 4:3 u nevjerovatnom meču 17. kola La Lige.

Vodili su domaći, pa zatim gosti u dva navrata, da bi na kraju tri boda ipak ostala u Kataloniji.

Darder je otvorio golijadu u Barceloni golom u šestom minutu, da bi De Frutos u 11. i Son u 26. donijeli preokret Levanteu. Nakon pogotka De Tomasa u 49, rezultat je bio 2:2, ali je već u 57. Morales vratio prednost timu iz Valencije.

Nije se, međutim, Espanyol predavao. Na scenu je stupio Puado i u narednih 20 minuta donio slavlje svom timu. Najprije je u 60. pogodio za novo izjednačenje, prije nego što je u 76. postavio konačan rezultat.

Levante je u 78. ostao sa desetoricom zbog isključenja Sona, te je posao bio olakšan domaćinu.

Espanyol je osmi na tabeli sa 23 boda. Levante ostaje poslednji sa osam.