Sjajan susret u Andaluziji i podjela bodova Seville i Barcelone

Nogomet 21. dec 202123:26 0 komentara
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Fudbaleri Seville i Barcelone remizirali su u zaostalom susretu 4. kola španske La Lige rezultatom 1:1.

Ekipa koju sa klupe predvodi Xavi Hernandez od samog početka krenula je odlučno ka golu protivnika, ali su domaćini ti koji su prvi zaprijetili. U 22. minuti Rafa Mir je postigao gol, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Ipak, deset minuta kasnije gol nije poništen Alejandru Papu Gomezu. Rakitić je odlično centrirao iz kornera, lopta došla do Argentinca koji odmjerenim udarcem pogađa mrežu Ter Stegena.

Barcelona je do poravnanja stigla u samom finišu prvog dijela. Dembele je odlično izveo prekid, a Ronald Araujo glavom pogodio mrežu Seville.

Nastavili su Katalonci sa napadima i u drugom poluvremenu, a od 64. minute su imali i igrača više. Jules Kounde je nakon kratkog naguravanja uzeo loptu u ruke i namjerno napucao Jordija Albu. Sudija Carlos Del Cerro mu je bez mnogo razmišljanja pokazao direktan crveni karton.

Željela je Xavijeva ekipa stići do potpunog preokreta, a najbolju priliku imao je Ousmane Dembele u 86. minuti. Brzonogi Francuz se sjajno oslobodio čuvara, silovito šutirao, ali je njegov udarac završio na stativi gola Bonoa.

Sevilla nakon ovog susreta zauzima drugu poziciju na tabeli sa 38 osvojenih bodova, Barcelona je sedma sa deset bodova manje.