Sjajna partija Zmaja: Prevljak postigao hat-trick protiv Waregema (VIDEO)

Nogomet 01. dec 202120:49 0 komentara
KAS Eupen

Fudbaleri Eupena savladali su u osmini finala Kupa Belgije ekipu Zulte Waregema rezultatom 3:2, a junak je bio naš Smail Prevljak.

Nije sve tako dobro izgledalo za Eupen nakon prvih 45 minuta jer su gosti imali prednost od 0:2, a oba gola postigao je Zihno Gano.

Ipak, na scenu u drugom poluvremenu stupa naš napadač. Prevljak je u igru ušao u 65. minuti kada je zamijenio Miramar, a prvi gol je postigao samo pet minuta kasnije.  (VIDEO)

U 81. je sjajno ispratio akciju i nakon ubačaja Kayembea pogodio za 2:2 i Eupenu donio produžetke. (VIDEO)

Preokret, veliku pobjedu, prolaz dalje svoje ekipe i sjajnu noć obilježio je hat-trickom u 94. minuti susreta. (VIDEO)

Prevljak je ove sezone postigao 4 gola i dodao isto toliko asistencija u Kupu Belgije.