Sjajne odbrane Kovačevića: Rakow lider Poljske Ekstraklase (VIDEO)

Nogomet 21. apr 202215:06 > 15:08 0 komentara
Printscreen

Golman reprezentacije Bosne i Hercegovine Vladan Kovačević još jednom je oduševio na golu poljskog Rakowa i najzaslužniji je za nova tri boda njegovog tima u gostima kod Pogona Szczecina direktnog konkurenta za titulu prvaka Poljske.

Domaći Pogon je došao u vodstvo preko Kamila Grosickog poslije asistencija Vahan Bichakhchyana. Nakon toga Kovačević je imao nekoliko dobrih odbrana i ostavio svoj tim u igri za bodove.

Sve se isplatilo u durgom poluvremenu kada Rakow pravi potpuni preokret. Prvo je Latvijac Vladislavs Gutkovskis poravnao rezultat na 1:1, a Ivi Lopes pogodio je mrežu Pogona u 78. minuti za važna tri boda Rakowa u borbi za titulu.

Kovačevićeva ekipa je trenutno lider Ekstraklase sa 62 boda. Isto toliko ima i drugoplasirani Lech. Treći je Pogon Szczecin sa tri boda manje od Rakowa i Lecha. Do kraja poljskog šampionata ostala su četiri kola.

Pored borbe za prvaka, Lech i Rakow igraju i finale kupa Poljske 2. maja na stadionu PGE Narodowy u Varšavi.

Kovačević ove sezone na golu Rakowa bio u 23 od 30 prvenstvenih mečeva, a uspio je gol sačuvati u deset navrata.