Škoti u Modaviji obezbijedili plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo

Nogomet 12. nov 202120:49 0 komentara
REUTERS/Gleb Garanich

Fudbalska reprezentacija Škotske savladala je kao gost selekciju Moldavije sa 2:0 u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Ovim trijumfom Škoti su osigurali drugo mjesto u Grupi  F i baraž za Mondijal.

Junak meča u Kišinjevu bio je 20-godišnji fudbaler Glasgow Rangersa Nathan Patterson. Najprije je u 38. minutu doveo “suknjice“ u vodstvo, da bi u 65. minutu asistirao Che Adamsu.

Moldavija je u finišu meča mogla da stigne bar do utješnog gola kad je Patterson igrao rukom u kaznenom prostoru, a arbitar pokazao na jedanesterac. Međutim, iskusni 38-godišnji golman Craig Gordon odbranio je udarac Vadimu Raci.

U posljednjem kolu Škoti u ponedeljak u Glasgowu na Hampden Parku dočekuju pobjednika grupe, selekciju Danske.