Šok u Londonu: Crystal Palace očitao lekciju blijedom Arsenalu

Nogomet 04. apr 202222:59 0 komentara
REUTERS/David Klein

Fudbaleri Crystal Palacea priredili su veliko iznenađenje u posljednjem meču 31. kola Premier lige i ubjedljivo savladali u malom londonskom derbiju ekipu Arsenala sa 3:0.

Fudbaleri Arsenala su u sjajnoj formi stigli na Selhurst Park. Pobijedili su na šest od posljednjih sedam premierligaških utakmica (poraženi samo od Liverpoola 0:2).

Očekivao se njihov novi trijumf i povratak u Top 4 u borbi za Ligu šampiona naredne sezone.

Međutim, reprezentativna pauza očigledno nije prijala Artetinim fudbalerima. “Tobdžije“ su potpuno razočarale u duelu sa rasterećenim “Orlovima“ ušuškanim u sredini tabele.

Crystal Palace je poveo u 16. minutu četvrtim golom u sezoni francuskog internacionalca Jean-Filipa Matete. Slučajni asistent bio je Joachim Andersen koga je nakon neodlučne odbrane gostiju lopta pogodila u teme i došla do strijelca Matete.

Ako je prva asistencija bila slučajna, druga je bila perfektna, Andersen je sa preko 50 metara pronašao Jordana Ayewa za njegov drugi gol ove sezone za velikih 2:0. Igrao se 26. minut…

Dugo je trebalo gostima da se povrate od ovog šoka. Drugo poluvrijeme krenuli su mnogo agresivnije i ofanzivnije, ali su Smith Rowe i Odegard u samo nekoliko minuta promašili iz veoma povoljnih prilika.

I onda, u periodu dominacije Asrenala penal za Crystal Palace. Odegard je u šesnaestercu neoprezno startovao na Wilfriedu Zahi, a ovaj je izveo najstrožiju kaznu i postigao svoj deseti gol u sezoni.

I nakon tog gola imali su gosti nekoliko prilika da bar ublaže poraz, Eddei Nketiah je u 84. minutu sjajno šutirao, ali nije imao sreće, pogodio je samo prečku.

Arsenal je nakon ovog poraza ostao peti na tabeli sa istim brojem bodova i utakmicom manje od gradskog rivala Tottenhama. Crystal Palace je deveti sa 37 bodova.

U narednom kolu Tobdžije dočekuju Brighton, dok Palace gostuje Leicesteru.