Srbija je na Mundijalu, Mitrović pogodio u 90. minuti

Nogomet 14. nov 202122:38 > 15. nov 2021 20:43 7 komentara
Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic

Fudbaleri Srbije plasirali su se na Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru! Orlovi su u odlučujućem meču kvalifikacija pobedili Portugal na gostovanju poslije preokreta 2:1 i osvojili prvu poziciju u grupi A. Čovjek odluke u Lisabonu bio je Aleksandar Mitrović, koji je postigao gol u 90. minutu!

Poslednji meč kvalifikacionog ciklusa bio je „biti ili ne biti“ za Srbiju. Samo je pobjeda osiguravala prolaz na Mundijal, i do nje se stiglo na nevjerovatan način.

Košmarni početak, rano primljen gol kao posljedica greške Nemanje Gudelja, zatim znatno bolja igra od favorizovanog rivala krunisana izjednačujućim pogotkom Dušana Tadića sredinom prvog poluvremena, pa ulazak u samu završnicu meča sa malim šansama za pobjedu.

Ukazao se tada, po ko zna koji put, Aleksandar Mitrović i sjajnim udarcem glavom na centaršut Tadića donio Orlovima put u Katar.

Najbolji strijelac u historiji državnog tima za pobjedu, sasvim zasluženu! I to na mjestu na kojem su rivali Portugala samo dva puta slavili u kvalifikacionim utakmicama u ovom vijeku.