Srbija srušila Švedsku: Hat-trick Mitrovića i eurogol Lukića

Nogomet 24. sep 202222:54 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Najbolji fudbaleri Srbije pobijedili su u Beogradu selekciju Švedske sa 4:1 u utakmici pretposljednjeg, petog kola Četvrte grupe B divizije UEFA Lige nacija.

Odlično izdanje izabranika Dragana Stojkovića Piksija, vjerovatno najbolje u ovom ciklusu Lige nacija, ukrasio je sa tri pogotka Aleksandar Mitrović.

Oslabljeni Šveđani su neočekivano poveli u 15. minuti, ali je samo tri minuta kasnije Mitrović izjednačio udarcem glavom nakon centaršuta Andrije Živkovića.

Potpun preokret uslijedio je u posljednjim trenucima prvog poluvremena: korner sa lijeve strane izveo je Dušan Tadić, a Mitrović ponovo udarcem glavom matirao golmana Olsena.

Prvi het-trik na zvaničnim utakmicama Mitrović je postigo u 50. minutu. Ovog puta asistenciju je upisao Dušan Vlahović. U prvom trenutku pomoćni sudija je digao zastavicu i pokazao na ofsajd poziciju, ali je VAR pokazao da je gol bio regularan.

Najljepši gol na meču viđen je u 70. minutu: Darko Lazović je dodao loptu do Saše Lukića, koji je lijevom novog sa ivice 16 metara pogodio suprotan ugao.

Srbija se ovom pobedom izjednačila na čelu tabele sa Norveškom, koja je ranije u toku dana poražena u Sloveniji.

U ostalim mečevima koji su počeli u kasnijem terminu u Ligi B Izrael je savladao Albaniju 2:1, a Škotska je pobijedila Republiku Irsku istim rezultatom.

U Ligi C, Kipar je bio bolji od Grčke sa minimalnih 1:0.