Šta je frustrirani Ibra rekao sudiji?

Nogomet 05. apr 202213:38 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Napadač Milana Zlatan Ibrahimović bio je bijesan na sudiju Livija Marinellija nakon remija bez golova svog tima sa Bolognom na "San Siru" u 31. kolu Serije A.

Četrdesetogodišnji švedski internacionalac bio je nezadovoljan ishodom meča koji je njegov tim “morao“ da dobije kako bi na liderskoj poziciji zadržao tri boda više u odnosu na Napoli i šest od Intera, ali su gosti i bez Siniše Mihajlovića na klupi uspjeli da izvuku remi.

Ibrahimović je frustraciju iskalio na arbirtu Marinelliju, a “Corriere dello Sport“ otkriva šta je napadač rekao sudiji prije izlaska sa terena.

Iskusni napadač je u 70. minutu zamijenio Oliviera Girouda u očajničkom pokušaju da Rossoneri postignu bar jedan pogodak, međutim, lopta nije željela u gol.

Ibrahimović je bio ljut jer sudija nije reagovao na “krađu“ vremena igrača Bologne u posljednjim minutama utakmice i arbitru je više puta doviknuo: “Komplimenti, komplimenti.“

Šveđanin nije postigao gol više od dva mjeseca, a posledenji put u strijelce se upisao u pobjedi protiv Venezije (3:0) još 9. januara.