Sterling i Kane poslali Njemačku kući, Engleska slavila na Wembleyju

Nogomet 29. jun 202119:52 > 20:11 0 komentara

Klasik evropskog i svjetskog fudbala između Njemačke i Engleske u okviru EP-a 2021 u nogometu odigran je danas na stadionu Wembley. Engleska je slavila sa 2:0 golovima Sterlinga i Kanea.

Prvo poluvrijeme je proteklo u zajedničkom odmjeravanju snaga i povremenim šansama za obje ekipe.

Obje ekipe su uputile po tri udarca na gol protivnika, a i posjed lopte je bio skoro izjednačen (52/48 posto za Englesku).

Ipak golova nije bilo u prvom poluvremenu te se na odmor otišlo rezultatom 0-0.

Drugo poluvrijeme kobno za Njemačku

Drugo poluvrijeme je počelo slično kao prvo u prvih pola sata.

U 75. minuti krilni napadač Engleski Raheem Sterling nakon asistencije Lukea Shawa donosi prednost za Gordi Albion nakon, reklo bi se, školske akcije.

Naime, Grealish je uputio loptu za Shawa koji prolazi po lijevoj strani i asistira za Sterlinga.

Njemačka je imala šansu da poravna samo dvije minute nakon iz slobodnog udarca, ali udarac Mullera završava u živom zidu.

Sjajna šansa za Mullera i u 82. minuti kada je izašao 1 na 1 pred golmana Pickforda i uputio šut pored desne stative.

Engleska u 86. minuti povećava vodstvo na 2:0. Ovaj put je Shaw poslao loptu za Grealisha koji centaršutem pronalazi Harryja Kanea koji glavom matira njemačkog golmana Manuela Neuera.

Rezultat je do kraja ostao nepromijenjen, a Engleska u narednom krugu čeka pobjednika meča Ukrajina – Švedska.