Strašan Brazil: Peticom najavio pohod na krov svijeta

Nogomet 27. sep 202223:04 0 komentara
REUTERS/Gonzalo Fuentes

U posljednjoj provjeri pred odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru Brazil je u Parizu ubjedljivo savladao Tunis 5:1.

Posle Gane Selesao je preslušao još jednog predstavnika Afrike na predstojećem Svjetskom prvenstvu. Tunis je savladan još ubjedljivije – 5:1 i ekipa Titea istakla je jasnu kandidaturu za svjetski tron.

Svakako da će mnogi reći da Tunis ipak nije mjerilo koliko može Selesao. Ali treba samo istaći da je ekipa sa sjevera Afrike doživjela prvi poraz još od januara i Kupa afričkih nacija, a posljednji put je više od dva gola primila prije ravno četiri godine. A Brazil im je dao četiri gola za poluvrijeme, što govori o snazi, prije svega ofanzivnog potencijala ove ekipe.

Ponovo je Brazil izašao u formaciji 4-2-4, samo je u samom napadu umjesto Viniciusa na krilo otišao Neymar, a Lucas Paqueta se pomjerio na njegovo mjesto, dok je uz Casemira stajao Fred. I ponovo je trojka Raphinha-Richarlison-Neymar pravila dar mar. Raphinha je doveo Selesao u vodstvo u 11. minutu, a potom je u 19. bio asistent Richarlisonzu za 2:1. Između ta dva gola Taibi je u 18. minutu donio izjednačenje Tunisu, koje je kratko trajalo.

U 29. minutu Neymar je rutinski realizovao penal za 3:1. A u 40. Richarlison se revanširao Raphinha za 4:1. Brazil je onda malo digao nogu sa gasa, ali ipak je postigao još jedan gol. U 74. minutu napadač Flamenga Pedro postavlja konačan rezultat 5:1.

Brazil će u Kataru igrati u Grupi G protiv Srbije, Švajcarske i Kameruna.