Suarez u zadnjim trenucima susreta donio pobjedu Atleticu protiv Getafea

Nogomet 21. sep 202121:28 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

Fudbaleri Atletico Madrida savladali su u 6. kolu španske Primera lige na gostovanju tim Getafea nakon preokreta rezultatom 2-1.

Domaćin je bio bolji protivnik u prvom poluvremenu, a prijetili su opasno nekoliko puta preko Nemanje Maksimovića i Mate. Atletico je imao dvije šanse postići gol i to preko Luisa Suareza i Angela Coreae.

Dobru igru Getafe je krunisao u prvoj minuti sudijske nadoknade preko Stefana Mitrovića. Nemanja Maksimović je poslao loptu, a njegov sunarodnjak glavom je smjestio iza leđa Jana Oblaka.

Atletico je u drugom poluvremenu ubacio u brzinu više, ali se domaći tim branio sjajno. U nekoliko navrata prijetili su Antoine Griezmann, ali i Luis Suarez, međutim golman Soria je briljirao na golu.

Jorgandžije su ipak do poravnanja stigle u 78. minuti susreta. Hermoso je sjajno centrirao, a Luis Suarez glavom loptu smjestio u mrežu Getafea.

Preokret i pobjedu Atletico Madridu donio je Luis Suarez u drugoj minuti sudijske nadoknade nakon asistencije hrvatskog reprezentativca Šime Vrsaljka.

Atletico se nakon ove pobjede barem za kratko probio na lidersku poziciju Španske La Lige i sada ima 14 bodova, bod više od Real Madrida koji svoj meč igra sutra kod kuće protiv Mallorce. Getafe je posljednjeplasirani tim na tabeli bez upisanih bodova.