Sudija u Madridu svirao kraj pa vraćao igrače na teren zbog penala (VIDEO)

Nogomet 26. okt 202223:14 0 komentara
REUTERS/Susana Vera

Užasno veče za španske predstavnike u Ligi šampiona upotpunio je Atletico, koji je u Madridu odigrao samo 2:2 protiv Bayera iz Leverkuzena, čime je izgubio sve šanse da se nađe u osmini finala elitnog takmičenja.

Jorgandžije su malo digle formu, makar rezultatski i vezali šesti meč bez poraza u svim takmičenjima. Ali kasno su se probudili pošto ipak nisu nadoknadili prosuto u prethodnih mjesec dana. Sa druge strane dolazak Xabija Alonsa počeo je da daje pozitivne impulse u Leverkuzenu, ali kasno da bi se mogao obezbjediti nastavak u eliti.

Na kraju Atletico i Bayer odigrali su solidan meč koji je završen 2:2. Rezultat koji ne odgovara nijednoj od dvije ekipe, već Portu, koji se pridružio Clubu Bruggeu, koji je ranije obezbjedio mjesto među 16. Atletico je ovom eliminacijom upotpunio debakl španskih klubova u Ligi šampiona, pošto je samo Real prošao grupu, a to se dogodilo prvi put od kada je ustanovljen format sa po četiri ekipe iz najjačih liga.

Liverpool siguran protiv Ajaxa, Bayern razbio razočaranu Barcelonu

Atletico je dva puta gubio i možda može da bude sretan, jer je osvojio bod koji ga drži ispred Bayera u borbi za treće mjesto i nastavak u Ligi Evrope. Vodio je bundesligaš golovima Diabyja od devetog minuta i Huddson-Odoija od 29. Ali uspio je Atletiko da uzvrati oba puta. Prvo preko Carrasca u 22, a potom i De Paula u 50. minutu.

A onda, šokantna završnica. Sudija je odsvirao kraj, ali je dobio instrukcije iz VAR sobe da pregleda potencijalnu ruku u šesnaestercu Bayera za penal. I dosudio ga je. Odgovornost je preuzeo Jannick Carrasco, ali je penal odbranio Hradecky. VAR se ponovo gledao da se vidi da li je golman bio sa bar jednom nogom na liniji. Sve je bilo regularno i ovaj poklon Simeoneva ekipa je ipak bacila u vodu, a samim tim i nadu u plasman u osminu finala.