Surovi Bayern kaznio Jarčeve, hat-trick Lewandowskog

Nogomet 15. jan 202218:18 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Fudbaleri Bayerna zabilježili su ubedljivu pobjedu u gostima protiv Kolna od 4:0 u 19. kolu Bundeslige.

Fudbaleri Kolna hrabro su se suprotstavili Bavarcima, ali su na kraju doživjeli težak poraz, drugi na svom terenu ove sezone u Bundesligi.

Po običaju istakao se Robert Lewandowski, postigao je hat-trick, a po dvije asistencije zabeležili su Tomas Mueller i Leroy Sane. Najljepši gol postigao je CorentinTolisso.

Jarčevi nisu imali sreće. Marku Uthu je u 32. minutu VAR poništio gol zbog minimalnog ofsajda, a u drugom poluvremenu najprije je Modeste iz dobre prilike propustio da savlada Neuera, dok je Hubers pogodio prečku.

I u prvom duelu ova dva tima na početku sezone takođe je bilo dosta golova. Tada je Bayern poveo sa 2:0, Koln uspio da izjednači, ali je najbolji igrač na terenu Serge Gnabry svojim drugim golom donio pobedu Bavarcima.

Nakon ove pobede Bayern je ponovo povećao prednost na šest bodova u odnosu na drugoplasirani Dortmund, koji je dan ranije isprašio Freiburg sa 5:1.

U ostalim mečevim u terminu od 15:30 pobjede su ostvarili Mainz, RB Leipzig i Union Berlin.

Rezultati: Wolfsburg- Hertha Berlin 0:0, Union Berlin – Hoffenheim 2:1, Stuttgart- RB Leipzig 0:2, Mainz- Bochum 1:0, Koln- Bayern 0:4 .

Od 18.30 igraju Borussia Monchengladbach-Bayer Leverkusen.