Sveci demonstracijom sile do prvog trofeja

Nogomet 31. jul 202222:33 0 komentara
REUTERS/Ammar Awad

Paris Saint Germain osvojio je Superkup Francuske pobjedom nad Nantesom 4:0 i tako novu sezonu otvorio prvim trofejom.

Novi trener i neka nova energija. Iako prošle sezone nisu osvojili ovaj trofej, ipak se ne smatra nekim dostignućem kada PSG osvojio trofej u domaćim okvirima. Tako ni ova pobjeda neće biti toliko značajna zbog samog trofeja Superkupa, koliko zbog, evidentno golim okom vidljive promjene krvne slike tima prepunog zvezda.

Odličan takmičarski debi na klupi Christophea Galtiera. Jer ne samo da je na dominantan način uzeo trofej, već se vidi da je razmrdao ekipu, kojoj je prošle sezone upravo najviše falilo angažovanosti i motivacije. Prvenstveno se vidi velika promjena kod Neymara, koji pokazuje da mu je stalo da pokaže da je to isti onaj igrač koji je i dalje vlasnik najskupljeg transfera svih vremena.

Imao je priliku Brazilac da sa velikim prijateljem Messijem nosi napad tima, jer u sastavu nije bilo Kyliana Mbappéa. Upravo su njih dvojica i postigli golove u prvom poluvremenu. Messi u 22. minutu, a Neymar u petom minutu nadoknade.

Treći gol postigao je još jedan igrač koji bi prošlu sezonu rado zaboravio. Mrežu je zatresao Sergio Ramos u 57. minutu. Konačan rezultat 4:0 iz penala, zbog kojeg je crveni karton dobio Castelletto, drugim golom postavio je Neymar.