Težak poraz mladih Zmajica od Nizozemske na startu EURA

Nogomet 03. maj 202221:53 1 komentar
N/FS BIH

Fudbalerke reprezentacije Bosne i Hercegovine do 17 godina doživjele su težak poraz od Nizozemske na startu Evropskog prvenstva koje se igra u našoj zemlji.

Nakon što su uspostavile kontrolu u prvoj polovini prvog poluvremena, Nizozemke su povele u 22. minutu iz slobodnog udarca Fieke Kroese je bila strijelac.

2:0 je bilo u 29. minuti a strijelac je bila Hanna Huizenga. Utakmicu je faktički riješila Danique Tolhoek, kada je u 41. minuti pogodila za 3:0, a u prvoj minuti sudijska nadoknade Nizozemke su imale četiri gola prednosti. Strijelac je bila Keukelaar.

U drugom poluvremenu Nizozemke su se ograničile na kontrolu igre, ali su do kraja meča iskoristile još nekoliko šansi za pogodak.

Keukelaar je postigla svoj drugi pogodak u 70. minuti, dok je samo tri minuta kasnije bila precizna Kroese, kojoj je to također bio drugi gola na prvenstvu. U 74. minuti bilo je 0:7, a strijelac hattricka bila je Kroese.

Međutim tu nije bio kraj. Na 0:8 povisila je Janssen svojim prvim pogotkom.

Nizozemska je prva u grupi A sa tri osvojena boda, koliko ima i Njemačka, koja je na otvaranju EURA pobijedila Dansku 2:0. Danska je treća, dok je naša selekcija posljednja u grupi.

U grupi B nakon prvog kola lider je Španija, koja je Norvešku pobijedila rezultatom 4:0, dok je Francuska ranije danas pobijedila Finsku rezultatom 2:0.