Težak poraz tuzlanske Slobode u Hrvatskoj

Nogomet 22. jun 202220:16 > 20:18 0 komentara
NK Slaven Belupo

Fudbaleri Slobode doživjeli su težak poraz 5:0 u Hrvatskoj od Slaven Belupa, ekipa koja je prošlu sezonu u HNL-u završila na sedmoj poziciji.

Slaven je stigao u vodstvo 11. minuti. Centaršuta Bašića s lijeve strane u gol je pretvorio Žuljević. Samo dvije minute kasnije već je bilo 2:0. Caimacov je presingom natjerao golmana Slobode na grešku i povećao vodstvo. Do kraja poluvremena još jedan lijep pogodak Slaven Belupa. Kvržić je u 33. minuti preciznom dubinskom loptom pronašao Žuljevića koji koristi situaciju jedan na jedan i pogađa za 3:0.

U 65. minuti Liklin je iskosa s lijeve strane pogodio prvi ugao gostujućeg gola i zatresao mrežu Slobode za 4:0. U 67. Liklin je asistirao. Savršeno je pronašao Hlevnjaka koji je glavom matirea golmana gostiju za 5:0.

SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Božić, Soldo, Falbo – Caimacov, Marina, Bašić – Kvržić, Žuljević, Crnac.

Marković – Hlevnjak, Tepšić, Eskinja, Martinaga – Kocijan, Behram – Fanimo, Mihalić, Liklin – Branšteter.

SLOBODA: Bukvić, Devedžić, Mehmedović, Deilić, Beganović, Kurtalić, Alić, Maksimović, Osmić, Buturović, Kapetanović.

Mehić, Avdić, Bratovičić, Gazivoda, Hasanović, Saletović, Kadrić, Alves, Mahmud, Pekarić, Sattam, Omar.