Topovski udari u Švedskoj: Nijemci raketama gađali navijače Malmea! (VIDEO)

Nogomet 06. okt 202222:11 0 komentara
Johan Nilsson/TT News Agency via REUTERS

Utakmica trećeg kola grupe D Lige Evrope između Malmea i Union Berlina bila je prekinuta u drugom poluvremenu zbog divljanja navijača.

U 57. minutu utakmice pri rezultatu 0:0 gostujući navijači su korištenjem pirotehnike izazvali prekid. Ispaljivali su vatromet na teren i čak i na tribine sa domaćim pristalicama.

Nakon druge rakete koja je doletjela na teren, a potom i topovskog udara, sudija Halil Umut Meler iz Turske bio je primoran da prekine meč i pošalje igrače oba tima u svlačionicu.

Na dio tribine gdje su bili smešteni navijači Union Berlina poslata je interventna policija, a utakmica je nastavljena nakon pola sata.

Njemačka ekipa je na kraju pobijedila pogotkom Beckera u 68. minutu iako su cijelo drugo poluvreme igrali bez isključenog Schafera.