Tottenham slavio u Notthingamu, Kane stigao Colea na vječnoj Premijer lige

Nogomet 28. aug 202220:15 0 komentara
REUTERS/David Klein

Mogao je engleski reprezentativac Harry Kane i do hat-tricka, ali je između dva gola koje je postigao iz igre promašio i jedanaesterac.

Tottenham je slavio važan trijumf na gostovanju Nottingham Forestu, uz sjajnu igru Harryja Kanea, koji je imao dupli razlog za slavlje – 2:0.

Počelo je pogotkom Kanea već u petom minutu, iskoristio je napadač Pijetlova dodavanje Kuluševskog za vodstvo svog tima. Isti igrač je u 56. minutu imao sjajnu priliku da duplira prednost, ali nije iskoristio jedanaesterac.

Ipak, Kane se iskupio u finišu susreta, poslije ubacivanja Richarlisona u 81. minutu izbjegao je ofsajd i glavom lako poslao loptu u mrežu domaćina.

Kane je sa dva pogotka stigao do ukupno 187. u Premijer ligi, koliko ima i Andrew Cole. Ispred njih dvojice su još samo Wayne Rooney sa 208 i rekorder Alan Shearaer, sa 260 golova.