Tri bh. fudbalera sve bliži plasmanu u Ligu prvaka

Nogomet 13. mar 202214:16 0 komentara
Konyaspor

Fudbaleri Konyaspora savladali su u 29. kolu turske Super lige nakon preokreta tim Kayserispora rezultatom 2:3.

Imao je domaćin veliku prednost i to nakon svega 14. minuta igre. Najprije je Parmak u sedmoj pogodio za 1:0, da bi sedam minuta kasnije Mario Gavranović na asistenciju Buluta udvostručio prednost.

Ipak, Konya se nije predavala, te je u nastavku susreta zaigrala mnogo bolje. Napredak je nagovješten već dvije minute kasnije kada je Bardakci pogodio mrežu Kayserija, međutim njegov gol je poništen zbog ofsajd pozicije nakon asistencije VAR-a.

Prednost domaćina smanjio je Guliherme u 41. minuti. Bio je siguran sa bijele tačke.

Veliki preokret i pobjedu Konyasporu donio je albanski reprezentativac Sokol Cikalleshi u drugom poluvremenu sa dva pogotka. Najrpije je pogodio u 52. minuti za poravnanje, da bi devet minuta kasnije pogodio za konačan preokret i veliku pobjedu.

Tri bh. reprezentativca nastupila su na ovom susreti. Ibrahim Šehić je odigrao cijeli susret, Amir Hadžiahmetović je zamijenjen u samom finišu, dok je Amar Rahmanović odigrao sat vremena.

Nakon ove pobjede Konyaspor se učvrstio na drugoj poziciji na tabeli i sada ima 55 osvojenih bodova, 8 više u odnosu na Basaksehir i Fenerbahce. Kayserispor je 10. sa 38 osvojenih bodova.