Trossard odnio bod sa Anfielda, Newcastle pregazio Fulham

Nogomet 01. okt 202218:35 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Liverpool i Brighton podijelili su bodove u sjajnom meču osmog kola Premier lige. Meč je završen 3:3, a blistao je Belgijanac Trossard u redovima gostiju koji je postigao sva tri gola za svoju ekipu.

Gosti su već posle 18 minuta vodili 2:0.  Trossard je pogodio u 4. minutu na dodavanje Welbecka, u 18. minutu asistirao mu je March.

Do kraja poluvremena Liverpool je smanjio preko Firmina nakon pasa Salaha. Isti igrač je pogodio i u 54. minutu za 2:2. Kada je Webester postigao autogol za vodstvo Liverpula činilo se da domaćini idu ka trijumfu.

Ipak sjajni Trossard je ponovo precizan u 83. minutu na dodavanje Mitome za konačnih 3:3.

U drugom današnjem londonskom derbiju, Chelsea je u nadoknadi vremena pobijedio Crystal Palacea 2:1 i to golom Gallaghera, koji je prošle sezone igrao upravo za Palace. Prethodno u prvom dijelu domaćini su poveli preko Edouarda, a izjednačio je prvim golom poslije povratka u Englesku Aubameyang.

Debakl je doživio Fulham. Na domaćem terenu su poraženi od Newcastlea 4:1. Treba reći da su od osmog minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja Chalobaha. Za goste su u prvom poluvremenu pogodili Wilson, Almiron i Longstaff, a svojim drugim golom tačku je stavio Almiron. Fulham je samo u finišu smanjio pogotkom Reeda.

Southampton je kod kuće izgubio od Evertona 1:2. Sve vrijedno pomena desilo se u pet minuta nastavka. Sveci su u 49. minutu poveli preko Ariba, a onda su preokret Evertonu u 52. i 54. minutu donijeli Coady i McNeill.

Meč između Bourenmoutha i Brentforda završen je 0:0.