Tuzla City u tuzlanskom derbiju deklasirao Slobodu, veliki trijumf Leotara

Nogomet 11. maj 202218:57 > 18:58 0 komentara
FK Tuzla City

Fudbaleri Tuzla Cityja u velikom tuzlanskom derbiju na stadionu Tušanj deklasirali su ekipu Slobode rezultatom 4:1. Leotar je upisao veliku pobjedu u borbi za opstanak protiv Radnika, dok su Posušje i Rudar remizirali bez pogodaka.

Krenula je ekipa Selvera Ahmetovića dosta ofanzivno od samog početka, a do prednosti stigli su u trećoj minuti. Tomašević je sjajno ubacio loptu sa lijeve strane, a Emir Jusić poslao loptu u vlastitu mrežu.

U prvom dijelu propustila je ekipa Tuzla Cityja još nekoliko prilika, a Sulejman Krpić je u finišu prvog dijela i promašio jedanaesterac. Napadač “Građana” je pogodio stativu.

Ipak, na startu drugog dijela nominalni domaćin udvostručava prednost. Džafić koji je ušao na poluvremenu je nakon samo 33 sekunde igre pogodio mrežu Semira Bukvića. Mehanović je odigrao petom povratnu loptu za Džafića, a krilni fudbaler Tuzla Cityja majstorskim udarcem, vanjskim dijelom noge pogodio mrežu slobode.

Tri minute kasnije ponovo se tresla mreža Slobode. Krpić se ovoga puta iskupio za promašeni penal. Iskoristio je indolentnost u odbrani Slobode i pogodio mrežu Bukvića.

Sloboda je u 57. minuti smanjila rezultat. Strijelac pogotka bio je Mirsad Ramić koji je glavom smjestio loptu iza leđa Nevresa Fejzića nakon ubačaja Mladena Veselinovića.

Pobjedu Slobode potvrdio je sjajni Adnan Džafić u samom finišu susreta nakon proigravanja Mendeša.

Leotar savladao Radnik u Bijeljini

Desetkovani Leotar koji nije mogao računati na veliki broj fudbalera poveo je u desetoj minuti. Strijelac je bio Miljan Govedarica.

Na startu drugog dijela ostali su gosti i sa igračem manje jer je crveni karton zaradio Milić.

Ostao je i Radnik u 72. minuti sa igračem manje, a drugi žuti odnosno crveni karton zaradio je Ivan Šubert.

To su gosti iskoristili u 86. minuti. Strijelac je bio Mario Krstovski.

N1
N1
N1

Sve što je Radnik uspio učiniti do kraja susreta jeste gol Živkovića iz 89. minute. Pobjedu Leotara potvrdio je Spaić u sudijskoj nadoknadi.

Tako je Leotar upisao velika tri boda u borbi za opstanak, dok je Radnik s druge strane jednom nogom u Prvoj ligi RS-a.

U trećoj utakmici odigranoj danas Rudar i Posušje su remizirali bez pogodaka.

Leotar nakon ove pobjede ima 30 osvojenih bodova i zauzima 9. poziciju. Radnik je posljednjeplasirani sa 22 boda, i 7 bodova manje u odnosu na Slobodu koja je 10. i u sigurnoj zoni. Rudar Prijedor je 11. sa 26 bodova.