Ukrajina u Bukureštu bolja od Sjeverne Makedonije

Nogomet 17. jun 202116:57 0 komentara
REUTERS/Robert Ghement

Fudbaleri Ukrajine savladali su na Areni National u Bukureštu selekciju Sjeverne Makedonije rezultatom 2-1.

Ukrajinci su zaprijetili prvi put u 27. minutu susreta. Yarmolenko se našao u dobroj šansi, ali je njegov udarac odbranio golman Sjeverne Makedonije Dimitrievski.

Izabranici Andriya Schevchenka poveli su u 29. minuti susreta. Nakon kornera s lijeve strane lopta je došla do Andriya Yarmolenka koji postiže drugi gol na Evropskom prvenstvu.

Samo pet minuta kasnije Ukrajina postiže i drugi pogodak. Yarmolenko ovaj put sjajno asistira za Yaremchuka koji u situaciji jedan na jedan pogađa gol golmana Dimitrievskog.

Pandev je u finišu prvog poluvremena postigao gol za Sjevernu Makedoniju, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Makedonci su smanjili rezultat u 57. minuti susreta. Alioski je šutirao sa 11 metara, njegov udarac brani Buschan, ali se lopta odbija do Alioskog koji pogađa.

Sjajnu šansu za Sjevernu Makedoniju i priliku za poravnanje rezultata u trećoj minuti nadoknade imao je Trajkovski, ali je njegov udarac otišao pored gola.