Union Berlin sanja Ligu prvaka, sjajan meč u Freiburgu (VIDEO)

Nogomet 23. apr 202217:52 > 17:53 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Odigrano je pet utakmica 31. Bundeslige, a pobjede su zabilježili Koln, Bayer Leverkuzen i Union Berlin, dok pobjednika nije bilo u mečevima Eintracht - Hoffenheim i Freiburg - Borussia Moenchengladbach.

Derbi je odigran u Leipzigu, gdje se Union Berlin revanširao za poraz u polufinalu kupa. Ko zna, možda bi ovaj poraz skuplje mogao da košta ekipu iz Leipziga, jer njime je ugroženo mjesto u Ligi šampiona. Sa druge strane, ovom pobjedom ekipa iz glavnog grada Njemačke vratila se u igru za plasman u elitno takmičenje.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, poveo je domaći tim. Strijelac je bio Poulsen u 46. minutu. RB Leipzig je držao sve u svojim rukama do finiša meča. A onda se sve srušilo za tri minuta. Michel u 86. i Berens u 89. minutu donijeli su preokret i pobjedu Unionu, koji je sada šesti, sa četiri boda manje od četvrtoplasiranog RB Leipziga.

Isti broj bodova kao RB Lajpcig ima i Freiburg. Finalista Kupa Njemačke nije uspio da iskoristi kiks protivnika u finalu, pošto je na svom terenu odigrao samo 3:3 sa Borussijom iz Moenchegladbacha. Borussija je golovima Bensebainija i Embola vodila 2:0, ali su Griffo iz penala i Ginter donijeli poravnanje u 61. minutu. Potpuni preokret doneo je Leinhart u 80. minutu, ali u trećem minutu nadoknade Stindl je izbio bodove Freiburgu. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović zamijenjen je na poluvremenu.

Neriješeno je bilo i u Frankfurtu između Eintrachta i Hoffenheima. Bilo je 2:2, a u centru pažnje bio je Ndicka koji je prvo postigao autogol za vodstvo Hoffenheima, a onda i gol za izjednačenje, na asistecniju Filipa Kostića. D'Dicka je asistirao Kamari za preokret 2:1, ali je bod gostima doneo Rutter.

U ostala dva meča Bayer iz Leverkuzena ubjedljivo je slavio u gostima protiv Greuther Furtha 4:1, dok je Koln na svom terenu bio bolji od Arminije 3:1.