Union srušio Herthu u berlinskom derbiju, Demirović bez gola na debiju

Nogomet 06. aug 202217:43 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Današnjim mečevima nastavljeno je prvo kolo njemačke Bundeslige, a pobjede su upisali Freiburg, Borussia Moenhcehgladbach, Mainz, Union Berlin, dok su Wolfsburg i Werder podijelili bodove.

Freiburg je sa uvjerljivih 0:4 u gostima bili bolji od Augsbuerga. Svi golovi viđeni su u drugih 45 minuta.

Poveo je Freiburg na samom startu drugog dijela, tačnije u 46. minuti. Sildillia je pronašao Gregoritscha, a ovaj matirao golmana Augsburga Giekewicza.

Samo dvije minute kasnije u listu strijelaca upisao se i Vicenzo Grifo, a u 55. minuti poništen je gol Rolanda Sallaia zbog ofsajd pozicije, nakon asistencije VAR-a.

Mathias Ginter u 61. pogađa nakon proigravanja danas sjajnog Gregoritscha, da bi konačan rezultat u 78. minuti postavio Doan.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović, koji je ovog ljeta upravo iz Freiburga potpisao za Augsburg, za novi tim je igrao do 59. minute kada ga je zamijenio Niederlechner.

REUTERS/Heiko Becker

Mainz slavio protiv Bochuma

Gosti su slavili rezultatom 1:1, a do pobjede su stigli uz veoma dobru igru. Poveli su u 26. minuti kada je mrežu Riemana pogodio Onisiwo nakon proigravanja Fernandesa.

Stoger u 39. minuti donosi poravnanje Bocnumu, ali je Onisiwo u 77. drugim golom na susretu donio veliku pobjedu gostima.

Moncengladbach siguran protiv Hoffenheima

Borussija je sa 3:1 bila bolja od Hoffenheima, ali meč nije počeo na najbolji način. Poveo je Hoffenhem i 25. minuti kada je pogodio Skof nakon ubačaja Kramarića. Prethodno je Hoffenheim istao i sa igračem manje jer je Posch za samo 5 minuta zaradio dva žuta kartona.

Ipak, Monchegladbach je pokazao da je u ovom trenutku kvalitetniji rival, a do proavnanja stigli su u 42. minuti. Itakura je ubacio, a Bensebaini poravnao rezultat.

U drugom dijelu domaćin je došao do pobjede, a pogađali su Thuram u 71., te Elveri u 78. minuti susreta.

Istim rezultatom Union u berlinskom derbiju savladao Herthu

Union Berlin je sa 3:1 bio bolji od Herthe, a do pobjede je stigao na veoma impresivan način.

Poveo je domaćin u 32. minuti kada je mrežu gostiju pogodio Siebatcheu nakon asistencije Beckera. Upravo je Becker u 50. minuti povisio na 2:0, da bi treći gol postavio Robin Knoche u 54. minuti. Sve što je Hertha uspjela do kraja susreta jeste gol Dodija Lukebakija iz 85. minute.

Povratnik Werder remizirao protiv Wolfsburga

U preostalom susretu odigranom u ovom terminu Wolfsburg i Werder odigrali su 2:2. Poveo je Wolfsburg u 11. minuti preko Nmeche, ali je Werder za samo dvije minute stigao do preokreta. Prvo je FUllkrug u 21. minuti pogodio za 1:1, da bi preokret Bremenu donio Bittencourt dvije minute kasnije.

Konačan rezultat postavio je Guilavogui u 84. minuti susreta i tako donio bod “Vukovima”.

Današnji program bit će zatvoren derbi susretom između Borussije Dortmund i Bayer Leverkusena.