Union „zgazio“ Herthu u derbiju Berlina (VIDEO)

Nogomet 09. apr 202220:37 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

U poslJednjem meču dana, Union je u derbiju Berlina kao gost dobio HertHu sa 4:1.

Vodeći gol za Union postigao je Haraguchi u 31. minutu, koji je zaplivao kroz vazduh i doveo svoj tim u vođdvo na asistenciju Beckera.

Izuzetno nespretna reakcija Baumgartla u 49. minutu donela je Herthi izjednačenje, ali su saigrači do kraja „izvadili“ svog saigrača.

Već u 53. minutu Gricha Promel je glavom postigao gol glavom poslije ubacivanja Giesselmanna sa lijeve strane.

U 74. minutu je Sheraldo Becker, vjerovatno najbolji igrač utakmice, krunisao odličnu partiju – u kontri je šutirao iskosa sa desne strane, a lopta je od stative završila u golu.

Trijumf je potvrdio rezervista Sven Michel u 85. minutu.

To je druga uzastopna pobjeda Uniona, koji je sada sedmi na tabeli sa 44 boda, koliko ima i šestoplasirani Freiburg. Hertha je pretposljednja sa 26 bodova.