United ekspres: Tri brza gola za osminu finala Liga kupa

Nogomet 10. nov 202223:08 0 komentara
Action Images via Reuters/Carl Recine

Fudbaleri Manchester Uniteda poslije preokreta na "Old Traffordu" plasirali su se u osminu finala Liga kupa Engleske.

Crveni đavoli su u kombinovanom sastavu savladali Aston Villu 4:2 iako su u posljednjih pola sata igre ušli sa golom zaostatka.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a golijadu na „Teatru snova“ započeo je Ollie Watkins u 48. minutu. Već u sljedećem napadu Anthony Martial je izjednačio, a njegov saigrač Diogo Dalot je na isteku sat vremena igre autogolom ponovo donio prednost Villi.

Erik ten Hag u ovom meču nije računao na Ronalda i De Geu…

Ipak, završnica duela u potpunosti je pripala ekipi Erika ten Haga – Marcus Rashford je u 67. minut poravnao rezultat na 2:2, Bruno Fernandeš je u 78. preokrenuo, a Scott McTominay u sudijskoj nadoknadi vremena postavio konačnih 4:2.

United u nedjelju u posljednjem meču pred pauzu gostuje Fulhamu, a Aston Villa Brightonu.