United i Everton podijelili bodove na Old Traffordu

Nogomet 02. okt 202115:44 0 komentara
Martin Rickett / PA Images / Profimedia

Fudbaleri Manchester Uniteda nisu uspjeli iskoristiti prednost domaćeg terena u utakmici protiv Evertona, te su remizirali 1:1 sa ekipom Evertona za koju nastupa naš Asmir Begović.

Iako su imali inicijativu, pa čak i poveli u ovom susretu, Crveni Đavoli su se na kraju morali zadovoljiti bodom.

United je u prednost došao pred kraj prvog poluvremena kada je francuski fudbaler Anthony Martial iskoristio dodavanje Bruna Fernandesa i snažnim pogotkom iskosa matirao Jordana Pickforda.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 i s obzirom na viđeno u prvom poluvremenu, domaći navijači su očekivali još pogodaka u mreži gostiju. United je nastavio napadati, a u 57. minuti Ole Gunnar Solskjaer je na teren čak poslao Cristiana Ronalda, koji danas nije počeo utakmicu, u nadi da će domaći postići još jedan gol i riješiti utakmicu.

Dogodilo se suprotno. U 65. Andros Townsend je šokirao Old Trafford snažnim udarcem iz šesnaesterca domaćih. Mogli su gosti i do drugog gola, čak su ga i postigli, ali je on poništen zbog ofsajda.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, a oba tima sada imaju po 14 bodova na tabeli i na diobi su prvog mjesta sa Liverpoolom, uz utakmicu više u odnosu na Redse, koji igraju sutra u derbiju kola protiv Manchester Cityja.