United prekinuo čedesni niz Cityja

Nogomet 07. mar 202121:14 0 komentara
REUTERS/Peter Powell

Nogometaši Manchester Uniteda 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv gradskog rivala Manchester Cityja u susretu 27. kola engleskog prvenstva prekinuli su nevjerojatan niz Cityja od 21 pobjede u svim natjecanjima.

United je poveo već u 2. minuti kada je Bruno Fernandes sigurno izveo kazneni udarac nakon što je Gabriel Jesus neoprezno u svom kaznenom prostoru startao na Martiala, a gosti su povećali svoju prednost na startu nastavka, u 50. minuti Shaw je s loptom pretrčao gotovo pola igrališta, potom odigrao dupli pas s Rashfordom i zatim zatresao mrežu.

United se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto na ljestvici sa 54 boda, 11 manje od vodećeg Cityja, a jednim više od trećeg Leicester Cityja.

Ranije u nedjelju je aktualni prvak Liverpool izgubio nevjerojatni šesti put zaredom na svom Anfieldu u Premier ligi, bolji od Liverpoola bio je Fulham sa 1-0 (1-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Mario Lemina u 45. minuti pogodivši s ruba kaznenog prostora suprotni kut nemoćnog Allisona. Prije poraza od Fulhama Liverpool je na Anfieldu redom gubio i od Burnleyja, Brightona, Manchester Cityja, Evertona i Chelseaja, a u tih šest dvoboja je postigao samo jedan pogodak i to iz kaznenog udarca. Prijetoga niza Liverpool je dva puta odigrao neodlučeno, pa je njegov niz utakmica bez domaće pobjede u prvenstvu sada čak osam.

Liverpool je ostao sedmi na ljestvici sa 43 boda, dok je 18. Fulham stigao do učinka od 26 bodova, koliko ima i 17. Brighton.
U prvom nedjeljnom susretu West Bromwich Albion i Newcastle United su igrali 0-0. WBA je ostao 19. sa 18 bodova, dok je Newcastle 16. sa 27.