United u nadoknadi slavio na Craven Cottageu

Nogomet 13. nov 202219:35 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

U posljednjem premierligaškom meču pred dugu mundijalsku pauzu, Manchester United je slavio na gostovanju Fulhamu rezultatom 2:1.

Heroj Uniteda u nadoknadi vremena bio je osamnaestogodišnjak, Alejandro Garancho.

U Fulhamu ni ovoga puta, kao što smo znali i ranije, nije bilo najboljeg strijelca reprezentacije Srbije Aleksandra Mitrovića.

Uz njegovo ime na listi povređenih igrala Fulhama stoji oznaka da nema projektovanog datuma povratka što svakako najviše brine Dragana Stojkovića. Mitrović je na spisku Orlova za Katar, a u kakvom je stanju njegov skočni zglob ostaje da saznamo, možda već u ponedeljak kada Piksi ima zakazanu konferenciju za medije.

Prvu dobru šansu na utakmici imao je Fulahm preko Carlosa Viniciusa u petom minutu, ali je njegov šut zaustavio David de Gea.

Ipak, poveo je United. Igrao se 14. minut meča na Craven Cottageu kada je Bruno Fernandes poslao dobru loptu u kazneni prostor, a tamo je dočekao i iz blizine u mrežu spakovao Christian Eriksen.

Pokušavao je Fulham u nekoliko navrata preko Williana, priprijetio je United preko Martiala, pa preko Luka Shawa, a u finišu prvog dijela meča i preko Eriksena, ali rezultat se nije mijenjao.

Drugi dio meča je dobrom prilikom otvorio Antony Elanga, a zatim je De Gea još jednom dobro intervenisao na pokušaj Viniciusa.

Fulhamu su se pokušaji isplatili nakon sat vremena igre. Tačnije u 61. minutu. Tom Cairney ubacio loptu, a iz blizine je iza De Geiih leđa poslao Daniel James.

U 75. minutu su igrači Uniteda tražili penal, a nakon što je dobio informaciju iz VAR sobe sudija Paul Tirney je i sam prjoverio snimak, ali gosti nisu dobili kazneni udarac.

Ekipa Erika ten Haga ipak je uspjela da dođe do pobjede. Igrao se treći minut nadoknade kada je Alejandro Garancho nekako ugorao loptu u mrežu za konačnih 2:1.

United iz 14 utakmica ima 26 bodova i peti je na tabeli, Fulham je nakon dva vezana poraza iz 15 mečeva ima 19 bodova na devetoj poziciji.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPa