United u sjajnom susretu savladao Leeds (VIDEO)

Nogomet 20. feb 202217:05 > 17:13 0 komentara
Reuters/Lee Smith

Fudbaleri Manchester Uniteda slavili su u 26. kolu engleske Premier lige protiv Leedsa u sjajnom susretu rezultatom 4:2.

Poveli su crveni Đavoli u 34. minuti preko kapitena Harryja Maguirea, a Bruno Fernandes je u petoj minuti sudijske nadoknade udvostručio prednost.

Ipak, u drugom poluvremenu desio se povratak domaćina za svega minut. Najprije je Rodrigo u 53. minuti smanjio prednost Uniteda, da bi Raphinha minut kasnije poravnao rezultat.

Nastavili su fudbaleri Leedsa sa napadima, ali je Fred u 70. minuti donio novu prednost Manchesteru. Sjajno je pogodio nakon asistencije Sancha.

Konačan rezultat postavio je Elanga minut prije kraja.

Nakon ove pobjede United se probio na četvrtu poziciju tabele Premier lige i sada ima 46 bodova, Leeds je 15. sa 23 boda i slijedi mu borba za opstanak.