Džeko se vratio nakon koronavirusa u pobjedi Intera

Nogomet 09. jan 202222:40 > 22:53 0 komentara
REUTERS/Alessandro Garofalo

Fudbaleri Intera ostvarili su 15. ovosezonsku pobjedu u Seriji A. Nerazzuri su savladali Lazio 2-1, a Edin Džeko u igru je ušao sa klupe.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine nakon što je po drugi put bio pozitivan na Covid 19 još 31. decembra, oporavio se i vratio na teren. Simone Inzaghi uveo je Džeku u igru u 73. minuti umjesto Lautara Maritineza. Argentinac je u prvom poluvremenu postigao pogodak ali je poništen zbog ofsajda.

Tim iz Milana poveo je poslije pola sata igre a prelijep pogodak postigao je Alessandro Bastoni. Radost tima sa Giuseppe Meazze trajala je samo pet minuta, a navijače Intera utišao je Ciro Immobile na asistenciju Cataldija.

Ipak tri boda ostala su u Milanu, a za to se pobrinuo Skriniar pogdotkom u 67. minutu. Asistent kod drugog gola Intera bio je strijelac prvog Bastoni.

Inter je prvoplasirana ekipa sa 49 bodova. Milan je drugi sa bodom manje ali i utakmicom više. Napoli je treći sa 43. Lazio nakon ovog poraza zauzima osmo mjesto sa 32 boda.

U drugom susretu večeri Salernitana je upisala važna tri boda u borbi za opstanak na gostovanju kod Verone. Golove su postili bivši bh. reprezentativac Milan Đurić i Kastanos. Jedini gol za ekipu Igora Tudora dao je Lazović.

Salernitana je i dalje zadnja sa svega 11 bodova nakon ove pobjede. Bod više ima 19. Genoa, a dva 18. Cagliari. Verona je na 12. poziciji sa 27 bodova.