Vaha odveo Maroko u četvrtfinale golčinom Hakimija (VIDEO)

Nogomet 25. jan 202221:55 0 komentara
REUTERS/Mohamed Abd El Ghany

Fudbaleri Maroka poslije preokreta pobijedili su selekciju Malavija 2:1 i plasirali se u četvtrfinale Afričkog kupa nacija.

Nije dobro počelo za selekciju koju sa klupe predvodi bh. stručnjak Vahid Halilhodžić. Gol za vodstvo postigao je Gabadinho Mhango sa više od 30 metara.

Napadač Seville Youssef En Nesyri na asistenciju Amallaha vratio je utakmicu u egal kada se igrala druga minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Odbrambeni igrač PSG-a Achraf Hakimi dvadeset minuta prije kraja meča postavio je konačnih 2-1 fenomenalnim golom iz slobodnog udarca i donio prolaz Maroku. Vaha i njegovi fudbaleri saznaće protivnika u četvrtfinalu nakon okrašaja Egipta i Obale Slonovače. Utakmica je na programu sutra u 17 sati, uz direktan prijenos na Sport Klubu.