Vahin Maroko remizirao sa DR Kongom

Nogomet 25. mar 202218:05 0 komentara
REUTERS/Mohamed Abd El Ghany

Maroko je na gostovanju Demokratskoj Republici Kongo igrao neriješeno 1:1 u prvoj utakmici baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Duel nije baš obilovao šansama, a u prvom poluvremenu je uz gol Wisse u 12. minutu Kongo imao još jednu priliku. Diumerci Amale je šutirao poslije 26 minuta igre ali je Bono odlično odbranio.

U drugom poluvremenu najprije je Maroko imao penal jer je Cedrik Bakambu igrao rukom. Ryan Mmaee je međutim promašio penal. Poslao je loptu preko gola.

Izabranici Vahida Halilhodžića su ipak stigli do izjednačenja. U 77. minutu je Tarik Tissoudali dao gol, a posle provjere VAR-a je ustanovljeno da ofsajda u akciji koja je prethodila golu nije bilo. Do kraja meča je Kongo imao i igrača manje jer je Ngonda dobio drugi žuti karton u 86. minutu.

Revanš u Maroku je na programu u utorak.