Valencia “kroz iglene uši” do polufinala Kupa Kralja

Nogomet 03. feb 202210:22 0 komentara
Jose Jordan / AFP

U srijedu su na programu bila dva meča četvrtfinala španskog Kupa Kralja, a među četiri najbolje ekipe plasirale su se ekipe Valencije i Rayo Vallecana.

Valencija je na „Mestalli“ rezultatom 2:1 (1:0) bila bolja od Cadiza. „Šišmiše“ je u 24. minutu u vofstvo doveo Gonzalo Guedes, a Lucas Perez donosi sa penala izjednačenje gostima u 54. minutu. Ipak, prolaz Valenciji u polufinale donosi Hugo Duro, koji je u 79. minutu glavom pogodio za veliko slavlje navijača Valencije.

Rayo Vallekano je rezultatom 1:0 (1:0) pobijedio Mallorcu, a jedini gol postigao je Argentinac Oscar Trejo u 44. minutu.

Parovi polufinala biće naknadno određeni žrijebom, a preostala dva para četvrtfinala su Athletic Bilbao – Real Madrid i Real Socijedad – Betis. Ti mečevi igraju se večeras od 20h, odnosno 21:30h.

Aktuelni branilac titule je Barcelona, koja je u prošlosezonskom finalu porazila Athletic Bilbao.