Valencia za kraj La Lige slavila protiv Celte

Nogomet 21. maj 202220:41 0 komentara
Jose Jordan / AFP

Valencia je pobjedom protiv Celte 2:0 stavila tačku na dosta turbuletnu sezonu u španskoj Primeri.

Slijepi miševi su bili posebno dobri u prvom poluvremenu. Više su napadali, a kruna je bio pogodak Urugvajca Maxija Gomeza u 28. minutu. Sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

Meč je praktično prelomljen u 60. minutu kada je Araujo pogodio sopstvenu mrežu. Do kraja meča gosti iz Viga su bili agresivniji, ali nisu uspjeli da postignu ni počasni gol.

Valencia se ovom pobjedom probila na deveto mjesto i tu će i ostati, ako Osasuna u posljednjoj rundi ne ostvari pobjedu. Celta je zakucana na 11. mjestu, a nijedna od dvije ekipe neće naredne godine igrati u Evropi.