Valencija sigurna, Cavani najstariji debitant u Primeri

Nogomet 17. sep 202220:48 0 komentara
JOSE JORDAN / AFP

Fudbaleri Valencije upisali su u subotu sigurnu pobjedu protiv Celte iz Viga na svom terenu. Šišmiši su slavili rezultatom 3:0.

Nekoliko dobrih prilika imala je Celta na početku meča, čak je u 19. minutu sudija gledao snimak i provjeravao da li je bilo penala za goste, ali ispostavilo se da je situacija bila čista.

Za propuštene šanse stigla je kazna. Igrao se 37. minut kada je Samu Castillejo odbijenu loptu poslao u mrežu.

Celta je u 60. minutu ostala sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Franco Cervi.

Dobrih 20 minuta je Valenciji trebalo da pokaže da ima igrača više. Sjajan gol postigao je u 82. minutu Marcos Andre, a konačan rezultat dobili smo u trećem minutu nadoknade pogotkom Andrea Almeide.

Duel je obilježio i debi Edinsona Kavanija za Valenciju. Urugvajac je u igru ušao u 72. minutu umesto Justina Kluiverta i tako sa 35 godina i 215 dana postao najstariji igrač koji je u 21. vijeku debitovao u La Ligi.