VAR spasio Egipat, Salah pogodio za tri boda

Nogomet 15. jan 202221:53 0 komentara
DANIEL BELOUMOU OLOMO / AFP

Fudbaleri Egipta pobijedili su Gvineja Bisau sa minimalnih 1:0 u drugom kolu AFCON-a grupe D, a jedini gol za Egipćane postigao je Liverpoolov Mohamed Salah.

Egipat je nakon uvodnog poraza u prvom kolu od Nigerije bio pod imperativnom pobjedu protiv Gvineje Bisau, koja bi im otvorili put za plasman u osminu finala Afričkog Kupa nacija.

Amr El Solia u 69. minutu asistirao je najboljem igraču Egipćana Mohamedu Salahu koji je matirao Jonasa Mendesa. Gol možete pogldati OVDJE.

Osam minuta prije kraja utakmice Mama Balde postiže pogodak za 1-1, ali glavni sudija nakon asistencije VAR-a poništio je gol zbog prekršaja u napadu.

Nakon dva kola u grupi D Nigerija ima šest bodova, Egipat tri, a Gvineja Bisau i Sudan po jedan bod.

U trećem kolu ove grupe 19. januara sastaju se Gvineja Bisau-Nigerija i Sudan-Egipat.