Velež demolirao Posušje na stadionu “Rođeni”

Nogomet 25. apr 202220:21 0 komentara
FK Velež Mostar

Pobjedom Veleža nad Posušjem rezultatom 5:2 okončano je 27. kolo Premijer Lige BiH u fudbalu.

Domaći su poveli u 23. minuti utakmice golom Anđušića nakon velike greške odbrane gostiju.  Samo pet minuta kasnije Anđušić je ponovo tresao mrežu golmana Baćka. Ovaj put je asistent bio Radović.

Nakon perioda potpune kontrole igre domaćih fudbalera došao je i treći pogodak. Samir Radovac je u šesnaestercu poslužio usamljenog Salčina, ovaj se uspio namjestiti i pogoditi za trostruku prednost Veleža.

Reakcija gostiju tek je stigla na izmaku poluvremena. Mašić je asistirao Pavkoviću koji je privremeno smanjio vodstvo Veleža na 3:1, te se tim rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Posušje je pokušavalo doći do gola, ali su domaći ti koji su postigli novi pogodak.Igrala se 51. minuta, kada je odbrana Posušja ponovno napravila veliku grešku. Salčin je ukrao loptu, zatim poslužio Dejanovića koji je ponovo bratio razliku na tri gola.

U 79. minuti domaći su postigli i peti gol. Ćosić je bio asistent Zajmoviću, koji je matirao Baćka za svoj prvi, a Veležov peti pogodak.

Gosti su se od utakmice oprostili još jednim golom, u 88. minuti. Serdarušić je ubacio loptu u šesnaesterac, a Barišić pogodio za konačnih 5:2.

Velež je ove godine ostao na šestom mjestu Premijer Lige i ima 34 boda, dok je Posušje blizu opasne zone i ima25, samo tri boda više od Rudara koji trenutno zautima 11. mjesto.