Velika pobjeda Tuzlaka u Bijeljini: Beganović i Kurtalić tresli mrežu Radnika

Nogomet 24. jul 202121:50 > 21:58 0 komentara
Sport 1

Nogometaši tuzlanske Slobode ostvarili su važnu pobjedu u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tuzlaci su sa 2:1 nadigrali u gostima Radnik iz Bijeljine i preuzeli su vrh tabele sa šest bodova.

Oni su sada tri boda donijeli sa teškog gostovanja nakon što su u prvom kolu pobijedili Rudar iz Prijedora sa 1:0.

Prvo poluvrijeme je bilo poprilično nesadržajno dok je drugo donijelo više uzbuđenja.

Jedno od uzbuđenja je bilo u 73. minuti kada je gol za Slobodu postigao Dženis Beganović s bijele tačke.

Mujagić se ubacio iz drugog plana, Urošević ga srušio, a sudija Petrović pokazao na penal.

Bivši igrač Željezničara preuzeo je odgovornost i sa penala doveo Slobodu u vodstvo.

Četiri minute kasnije, 2:0 za Slobodu.

Kurtalić je uhvatio fantastičan volej nakon kornera, svi su pogledom ispratili loptu u mrežu.

Popara je za Radnik uspio postići gol ubrzo nakon što je Sloboda povela sa 2:0. To je bilo u 78. minuti.

Nakon što su smanjili na 1:2 domaćin je pokušavao doći do novog gola i remija. Napadali su, ali se mreža više nije tresla.

Sloboda se nakon nove pobjede učvrstila na vrhu tabele.