Velika tri boda Arsenala protiv Chelseaja (VIDEO)

Nogomet 20. apr 202223:01 0 komentara
REUTERS/David Klein

Arsenal je savladao u gradskom derbiju Chelsea 4:2 na Stamford Bridgeu i održao korak sa Tottenhamom u borbi za četvrto mjesto na tabeli koje vodi u Ligu prvaka.

Povele su tobdžije preko Nketiaha u 13. minutu, ali samo četiri minuta kasnije skor je poravnao Timo Werner. Smith-Rowe je u 27. minutu ponovo donio vodtsvo Arsenalu na dodavanje Odeegarda.

Međutim, nije dugo trajala radost gostujućih igrača. Azpilicueti je asistirao Mason Mount za novo poravnanje rezultata. Sa rezultatom 2:2 se otišlo na odmor.

Trenutak odluke ispostavilo odigrao se u 57. minutu kada je Nketiah natrčao na odbijenu loptu unutar šesnaesterca i svojim drugim golom donio trijumf Arsenalu. Tačku je stavio Saka golom iz penala u nadoknadi vremena.

Everton je do boda stigao u nadoknadi vremena. Karamele su gubile od Lestera kod kuće 1:0, a gol je postigao Barnes u petom minutu. Ipak bod možda i zlata vrijedan u borbi za opstanak doneo je Richarlison u 94. minutu.

U duelu bez velikog rezultatskog značaja Newcastle je pobedio Kristal Palas 1:0, pogotkom Almirona u 32. minutu.