Veliki uspjeh “Rođenih”: Velež slavio protiv AEK-a!

Nogomet 22. jul 202122:21 > 22:23 0 komentara
Faruk Zametica (N1)

Fudbaleri mostarskog Veleža slavili su veliku pobjedu protiv grčkog AEK-a u okviru drugog kola kvalifikacija za UEFA-inu Konferencijsku ligu rezultatom 2-1.

Prvi su zaprijetili gosti. Igrao se sedmi minut kada je Shakov šutirao iz velike daljine, ali je njegov udarac odbranio Bogdanović.

Pet minuta kasnije AEK stiže do vodstva. Amsarifard izlazi sam na gol Veleža i rutinski pogađa mrešu Slaviše Bogdanovića.

Ipak, izabranici Feđe Dudića nisu poklekli nakon primljenog pogotka, a izjednačenje stiže samo dvije minute kasnije. Lopta je stigla do Omara Pršeša koji šutira sa 20-tak metara i pogađa same rašlje gola Tsintotasa.

Velež je nastavio sa inicijativom, a u 32. minuti identična akcija kao kod izjednačujućeg pogotka. Lopta nakon dodavanja Anđušića stiže do Pršeša koji opet sjajno šutira, ali ovoga puta sjajno je reagovao golman AEK-a.

Četiri minute kasnije Pršeš izvodi korner, Isić šutira, ali njegov udarac odlazi preko gola.

U 43. minuti gosti postižu drugi gol preko Mantalosa, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

AEK prijeti prvi i u nastavku susreta. Tzavellas šutira nakon kornera, a njegov šut završava na prečki gola Bogdanoviča.

U 53. minuti potpuni preokret. Ćosić nakon solo prodora upošljava Zajmovića koji pogađa za erupciju oduševljenja na Grbavici.

U 76. minuti nova prilika za Rođene. Brandao jr sjajno centrirao, a udarac Georgijevića brani golman AEK-a.

Tri minute kasnije prilika za goste. Nakon prekida lopta stiže do Le Talleca koji šutira pored gola Bogdanovića.

Nova šansa za Velež u 87. minuti susreta. Lopta nakon greške igrača AEK-a stiže do Vehabovića. Ofanzivac Mostraca šutira, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao pa tako naš tim nosi prednost u revanš koju je na rasporedu za sedam dana.