Villarreal posljednji učesnik nokaut faze Lige prvaka

Nogomet 09. dec 202120:57 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri španskog Villarreala savladali su u posljednjem susretu grupne faze Lige prvaka u gostima Atalantu sa 2:3 u sjajnom susretu i tako ovjerili plasman u nokaut fazu ovog takmičenja.

Žuta podmornica je na fenomenalan način otvorila susret i do prednosti stigla već u trećoj minuti susreta. Strijelac je bio Nizozemac Arnaut Danjuma na asistenciju Danija Pareja.

Atalanta je nakon primljenog pogotka nametnula inicijativu i napadima pokušala poravnati rezultat, ali je Villarreal u samom finišu prvog poluvremena stigao i do drugog pogotka. Danjuma je ovoga puta povukao napad španske ekipe, odigrao dugu loptu za Gerarda Morena, a reprezentativac Španije proigrao Ettienea Capoua koji je rutinski pogodio mrežu Mussoa.

Nedostižnu prednost Villarrealu donio je Danjuma drugim pogotkom na susretu u 51. minuti. Moreno je prethodno se poigrao sa odbranom Atalante, pronašao Danjumu koji se oslobodio Djimsitija i pogodio gol Atalante.

Ipak, tim iz Bergama se nije predava i nastavio je sa napadima, a nagrada je stigla u 71. minuti kada je pogodio Ruslan Malinovsky na asistenciju Meahlea. Devet minuta kasnije u listu strijelaca se upisao i Duvan Zapata, ali izabranici Gasperinija nisu imali vremena za potpuni preokret.

Tako je Villarreal izborio nokaut fazu najelitnijeg takmičenja Starog kontintenta sa 10 osvojenih bodova na tabeli grupe F, bodom manje u odnosu na prvoplasirani Manchester United. Atalanta je treća sa 6 bodova i takmičenje će nastaviti u Ligi Evrope, dok je posljednjeplasirani tim u ovoj grupi Young Boys sa 5 bodova.

Žrijeb nokaut faze bit će održan u ponedjeljak.