Vinicius pogurao, Benzema dotukao Mallorcu: Real na +10

Nogomet 14. mar 202223:12 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

U posljednjem susretu 28. kola La Lige madridski Real slavio je u gostima protiv Mallorce 3:0 i otišao prvom pratiocu Sevilli na velikih 10 bodova razlike.

Kako sada stvar stoje, bit će ovo jedna od lakše osvojenih titula Reala u ovom vijeku. A prije početka sezone i nisu ubrajani u glavne favorite. Jednostavno, kraljevski klub je igrao najbolje, konstantno, dok je konkurencija imala svoje užasne periode praznog hoda. Prvi pratilac Sevilla sada je usred takvog perioda, a Real gazi li gazi.

Nije bilo lako na Balearima. Odlučio je Ancelotti da odmori neke igrače nakon stresnog susreta sa Paris Saint Germainom. Prije svih Luku Modrića. Odolijevala je Mallorca sve do 55. minuta, a onda je, ko zna koji put ove sezone, proradio tandem Benzema – Vinicius. Prvi je sjajno uposlio Brazilca, koji je zatresao mrežu i otključao bravu domaćina.

Nakon toga sve je bilo lakše. Real je mirno čekao priliku da ubije utakmicu i dočekao ju je u 76. minutu. Dosuđen je penal za Madriđane, a precizan sa bijele tačke bio je Karim Benzema. Najbolji strijelac kraljevskog kluba zatresao je mrežu i šest minuta kasnije. Ovog puta posle asistencije, pomalo zaboravljenog Marcela, za konačnih 3:0 i velikih 10 bodova više od Seville.