Višća asistent u šokantnom porazu Trabzonspora (VIDEO)

Nogomet 18. mar 202220:33 > 20:34 0 komentara

Fudbaleri lidera turskog šampionata Trabzonspora poraženi su u uvodnom susretu 30. kola turske Superlige od domaćeg Rizespora sa 3:2.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka, drugo je bilo sjajno sa pregršt golova, ali i odigrano u teškim, sniježnim uslovima.

Poveli su gosti u 48. minuti, a strijelac je nakon asistencije Djaninyja bio Omur.

Domaćin za samo 5 minuta stiže do preokreta, a dva puta je sa bijele tačka (u 59. i 64.) minuti bio streijelac finski napadač Joel Pohjanpalo.

U 70. minuti bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća upošljava Djaninyja, a napadač Zelenortske Republike pogađa mrežu domaćina.

Ipak, u posljednjim minutima susreta šok za lidera prvenstva. Joel Pohjanpalo je pobjegao odbrani Trabzona, a golman Kardesier ga ruši. Sudija Bayarslan nije imao dileme pa je pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Joel Pohjanpalo kompletiravši hat-trick.

Trabzon je nakon ovog susreta i dalje vodeći na tabeli sa 70 osvojenih bodova i čak 15 više u odnosu na drugoplasirani Konyaspor. Rizespor je 19. sa 26 bodova.

U drugom susretu odigranom danas Karagumruk je sa 3:0 savladao Kayserispor.